Toiduvärvidest, vol.1 – pastavärvid

Toiduvärve on saadaval väga erineval kujul – vedelana, pastana, geelina, pulbrina, spreina, viltpliiatsitena… Kas neil kõigil on sarnased omadused? Kas need sobivad kasutamiseks kõikide materjalidega? Millise(d) värvi(d) peaksin valima?
Need küsimused vaatluse alla võtamegi.

Esimesena peatume pastavärvidel.

Pastavärvid on lihtsalt ja mitmeti kasutatavad ning saadaval laias valikus värvitoonides. Ideaalselt sobivad need suhkrumassi, martsipani, modelleerimismassi, šokolaadimassi, lillepasta ja muude muditavate-lahtirullitavate masside värvimiseks. Pastaga saab toonida ka kreeme ja glasuure, kuid nende osas peab arvestama mõningaid piiranguid:

- Segades suhteliselt paksu konsistentsiga pastavärvi kreemi või glasuuri hulka, tasub hoolega jälgida, et see korralikult lahustuks ega jätaks segusse värvitükke. Vastasel korral võib kaunistamise käigus tabada ebameeldiv üllatus – tulemus on ebaühtlane ning värv võib väiksema avaga tülle üleüldse ummistada. Mida suurem on värvitava aine kogus, seda raskem on ühtlast tulemust saavutada.

- Kui soovid valmistada kuninglikust glasuurist peeneid pritskaunistusi, mis peavad kuivama kivikõvaks, pead jälgima pastavärvi koostisaineid. Juhul, kui leiad sealt glütserooli, on targem valida pulbervärv. Nimelt kaitseb glütserool liigse kuivamise eest ega lase glasuuril kivikõvaks taheneda. Küll aga sobib ja on hea glütserooli sisaldavat värvi kasutada tordi, muffinite või küpsiste katmiseks mõeldud tuhksuhkruglasuuris.

- Lillepasta puhul võib probleemiks saada suure koguse värvi lisamine, mis takistab samuti massi kuivamist. Kasutades värvi vähesel määral, näiteks pastelsete toonide saamiseks, ei juhtu midagi.

Värvide segamine

Pastavärve omavahel segades saab luua lõpmatult palju värvitoone. Katseta esialgu väikesel proovitükil, kuidas värvid omavahel toimivad ja asu alles siis õiget massi värvima. Nii väldid materjali raiskuminemist, sest saadav värvitoon sõltub mitmest asjaolust:

- Toiduvärvide segamine ei ole nii lihtne kui kunstitunnis õpitu, sest kasutatavad pigmendid pole kõik puhast tooni

- Tulemus sõltub ka materjalist – kasutades ühtsama värvitooni lumivalgel suhkrumassil, naturaalvalgel martsipanil või võikreemil, võib resultaat oluliselt erineda. Näiteks sinise toiduvärvi lisamine kollakale martsipanile võib anda roheka varjundiga lõpptulemuse.

Pea meeles, et pastavärvid on väga kontsentreeritud koostisega. Värvi saab juurde lisada alati, kuid liiga tumedat tooni heledamaks muuta on raske või isegi võimatu. Värvimiseks kasuta kokteiltikku (iga kord uut!), lisades värvi vähehaaval. Arvestada tasub ka sellega, et värv intensiivistub kuivades. Seega halva üllatuse vältimiseks lase värvitud testitükil üleöö seista (kui võimalik). Järgmisel päeval saad vaadata, kas oled lõpptulemusega rahul.
Samuti tasuks värvitud massil lasta üleöö seista juhul, kui suhkrumass / martsipan on värvi lisamisest ja suurest sõtkumisest muutunud väga pehmeks. Paki mass kilesse ja sellega koos minigrip-kotti. Seistes muutub mass pisut kuivemaks ja seda on lihtsam töödelda.

Väldi värvimise ajal puhta värvi sattumist kätele. Kõige lihtsam on kasutada üht kolmest meetodist:

1. Kanna värvimise ajal kindaid

2. Hõõru kätele 100% tahket taimerasva, mis kaitseb neid ja teeb hiljem värvi mahapesemise lihtsamaks

3. Sõtku mass enne värvimist elastseks ja pehmeks. Vajuta mass lamedaks ja kanna värv kokteiltiku abil selle keskele tehtud süvendisse. Proovi massi töödelda nii, et värv keskosast välja ei imbu. Juhul, kui soovid ühtlast värvitooni, lõika peale värvimist rull pooleks ja veendu ega keskele pole jäänud tumedamaid laike. Kui aga soovid tekitada marmorefekti, lõpeta massi töötlemine enne värvi lõplikku segunemist.

Kontrastsete ja tumedate värvitoonide saavutamine on suhteliselt ajakulukas ning suure koguse massi värvimine ka füüsiliselt raske töö – see on põhjuseks, miks erksavärviliste suhkrumasside / martsipanide ost valmiskujul on nii populaarne. Eriti raske on ise saavutada täiesti musta ja säravalt kontrastseid värvitoone.

Joonistamine

Pastavärve saab kasutada ka joonistamiseks. Võrreldes vedelvärvidega on plussiks asjaolu, et need ei sisalda vett ja värv katab suhkrumassi / martsipani ühtlasemalt. Kuna vees hakkab suhkur sulama, võib vedelvärvide (või veega segatud pastavärvide) puhul värv massil liigselt laiali valguda. Meie soovitame parima tulemuse saavutamiseks lahustada pasta läbipaistvas alkoholis (viin, džinn, piiritus) või toidus kasutada lubatud isopropanoolis (teise nimega isopropüülalkoholis). Kõige lihtsam on segamiseks kasutada värvipaletti, alkoholi võtmiseks pipetti ja pastavärvi jaoks kokteiltikku. PS! Alkohol aurustub kiiresti ja seda võib kasutada ka lastetortidel.
Pikemalt peatume toiduvärvidega joonistamisel edaspidi.

Kuigi pastavärvide kasutamisel on mõningaid piiranguid, peame neid toiduvärvidest kõige universaalsemaks.

1 kommentaar