Muffinid-muffinid!

Märtsikuu jooksul toimub Suhkrukunstis kampaania, milles osalejad võivad võita endale Wiltoni imekauni papist muffinialuse. Valida saab 4 aluse vahel:

Loosimises osalevad kõik kliendid, kes on märtsikuu jooksul ostnud paberist muffinivorme või iluümbriseid. 1 komplekt muffinivorme / iluümbriseid annab 1 hääle. Mida rohkem vorme ostad, seda rohkem hääli kogud. Ja veel – saates meile oma lemmikmuffinite retsepti aadressil info@suhkrukunst.ee või Facebooki fännilehele, lisame Sulle veel 1 hääle! Loosimine toimub aprilli alguses. Kõik vajaliku muffinite küpsetamiseks leiad siit.

Suhkrukunsti lemmikud – Mustvalged muffinid

Toorjuustutäidis:
225 g toorjuustu (toatemperatuuril)
65 g suhkrut
1 suur muna
1/2 tl naturaalset vaniljeekstrakti 

Šokolaadipõhi:
200 g jahu
200 g pruuni suhkrut
30 g kakaopulbrit
1 tl söögisoodat
1/4 tl soola
240 ml vett
80 ml toiduõli
1 spl 5%-list äädikat
1 tl naturaalset vaniljeekstrakti

Valmistamine:

1. Eelkuumuta ahi 175 kraadini, valmista ette muffinivorm.
2. Tee valmis toorjuustutäidis: hõõru või mikserda toorjuust siledaks. Lisa suhkur, muna ja vaniljeekstrakt ning sega kreemjaks. Pane kõrvale.
3. Šokolaadipõhi: Sõelu kokku jahu, pruun suhkur, kakaopulber, sooda ja sool. Sega teises kausis omavahel vesi, õli, äädikas ja vaniljeekstrakt. Tee kuivainete keskele auk ja kalla sinna vedelad ained. Sega võimalikult lühidalt. Jaga tainas 12 muffinivormi.
4. Tõsta või pritsi otsaku abil iga vormi keskele umbes 2 spl toorjuustusegu. Vormid võid ääreni täita. Küpseta umbes 25 minutit, kuni toorjuustutäidis on muutunud kuldseks ja šokolaaditainas katsudes vetrub.
5. Jahuta enne serveerimist. Koogikesed säilivad külmkapis 3-4 päeva.

2 kommentaari